BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Росица Денчева отпадна във втория кръг на сингъл на силен турнир в Сърбия

Българките Изабелла Шиникова, Росица Денчева и Лидия Енчева отпаднаха във втория кръг на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 60 хиляди долара.

17-годишната Росица Денчева отстъпи с 6:7(4), 3:6 от №15 в схемата и №363 в световната ранглиста Александра Шубладзе от Русия. Срещата продължи 2 часа и 10 минути.

Българката изостана с 2:5 в първия сет, но успя да изравни при 5:5. Последва нова размяна на пробиви и така се стигна до тайбрек. В него Денчева поведе с 4-1, но загуби следващите шест точки. Във втората част Денчева загуби три поредни гейма от 3:3 до 3:6. Преди този мач Росица постигна една победа в основната схема и две в квалификациите.

Информация и снимка: бгтенис

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!